Przejdź do treści

Zasady zakupu

Zasady zakupu

Krok 1: Określ jakiego auta szukamy

Najwięcej aut znajdziesz na aukcjach Copart i IAAI, z pomocą naszego specjalisty szybko znajdziesz idealny egzemplarz, który przed licytacja zostanie przez niego sprawdzony płatnych portalach takich jak: CARFAX, AUTOCHECK, EPICVIN, INSTAVIN.

Krok 2: Określ maksymalną cenę do jakiej mamy licytować auto

Warto tutaj sprawdzić w jakich cenach sprzedawały się podobne auta na aukcjach, pamiętaj o kosztach prowizji aukcji. Nasz specjalista służy pomocą przy ustalaniu kwoty do jakiej warto dane auto licytować ale to od klienta zależy jaka kwotę będzie chciał ostatecznie przeznaczyć.

Krok 3: Wpłać kaucję

Kaucja jaką należy wpłacić to 3000 PLN. Przed wpłatą kaucji podpisujemy umowę, która zabezpiecza zarówno nas jak i klienta, gdyż serwisy aukcyjne wymuszają duże kary za wycofanie się z zakupu pojazdu. Kaucja jest zwracana w przypadku niewylicytowania samochodu.

Krok 4: Po wygranej aukcji dopłać resztę kwoty

Po wygranej aukcji należy wpłacić na podane przez nas konto wylicytowaną kwotę wraz z kosztami operacyjnymi serwisu aukcyjnego. Dokładne wyliczenie otrzymasz od nas mailem. Wpłaty dokonaj maksymalnie 2 dni od daty wylicytowania pojazdu, w innym wypadku zostaną naliczone dodatkowe koszty.

Krok 5: Procedura transportowa

Za transport płacimy po zapakowaniu samochodu do kontenera i jego wypłynięciu. Koszty transportu uzależnione są od miejsca w USA z którego auto zostanie zakupione. Podczas transportu będziesz otrzymywać informację z postępami w transporcie. Dostaniesz zdjęcia z portu i dokładne daty wpłynięcia statku do Bremerhaven.

Krok 6: Formalności

W porcie Bremerhaven załatwimy wszelkie formalności z cleniem auta. Jedyna rzecz jaką będziesz musiał zrobić, to podpisanie wysłanego przez nas pełnomocnictwa oraz dokonanie przelewu do niemieckiego urzędu celnego na podany numer konta.

Krok 7: Odbiór auta

Po ocleniu auta w Niemczech samochód jest gotowy żeby przetransportować go do Polski pod wskazanym przez klienta adres w przypadku kiedy to my mamy zająć się naprawa samochodu, auto zostaje skierowane na nasz plac, po naprawie klient wraca pojazdem na kołach.

Krok 8: Naprawa auta przez U.S Automotive

Z racji że zajmujemy się kompleksowym importem oferujemy również usługę naprawy kupionego pojazdu. To my zajmujemy się kompletowaniem części, a nasz sprawdzony zespół dba by naprawa przebiegła na najżywszym poziomie. Po dokonaniu naprawy dostajesz kosztorys naprawy swojego pojazdu. Auto odbierasz naprawione, po profesjonalnym zabiegu detalingowym.

Krok 9: Przygotowanie auta do rejestracji

Tłumaczenie dokumentów, opinia rzeczoznawczy- jeśli jest konieczna, przygotowanie akcyzy, to wszystko załatwimy za Ciebie. Klient musi jedynie udać się z kompletem przygotowanych przez nas dokumentów do swojego wydziału komunikacji w celu rejestracji auta.